Cílem kurzu je napomoci mladým svobodným lidem (od 19 do 30 let) rozlišit jejich životní povolání a upevnit jejich vztah s Bohem. Tým kněží a řeholních sester vstupuje s účastníky kurzu do Boží přítomnosti, aby mohli ve světle Božího Slova, sdílení, katechezí nebo v modlitbě a adoraci rozpoznávat Boží hlas. Kurz Samuel má člověku pomoci, při každodenním krátkém rozjímání nad Božím slovem a poctivým vedením duchovního deníku, správně duchovně rozlišovat.

Kurz trvá jeden rok a zahrnuje devět setkání (od října do srpna), každé druhé nedělní odpoledne v měsíci. Místem setkání je Stojanova kolej, která se nachází v Mariánské ulici, mezi Náměstím Republiky a Biskupským náměstím v Olomouci.

Součástí kurzu je také jednodenní pěší pouť a exercicie (duchovní cvičení) na konci srpna. Po přihlášení a odeslání motivačního dopisu proběhne s uchazeči přijímací pohovor. Cena ročního kurzu je bezplatná. Účastní hradí pouze náklady spojené s exerciciemi na konci kurzu. Důležitou podmínkou pro přijetí je ochota zúčastnit se kurzu v celém jeho rozsahu, tedy absolvovat všechna setkání!

KURZ SAMUEL

Základní informace.

Pro koho je kurz určen? Kurz je určen mladým (svobodným!) lidem od 19 do 30 let.
Délka kurzu: jeden rok a celkem devět setkání (od října do srpna)
Termín setkání: každou druhou neděli v měsíci od 15 do 19 hodin.
Místo setkání: Stojanova kolej, Mariánská 9, Olomouc.
Cena kurzu: zdarma, účastníci hradí pouze náklady spojené s exerciciemi na konci kurzu
Podmínky přijetí: přihláška s motivačním dopisem, pohovor, ochota zúčastnit se kurzu v celém jeho rozsahu

Bližší informace a přihlašování

Více informací ke kurzu Samuel včetně přihlášky získáte na e-mailu sk.aks@ado.cz