Duchovní cvičení/exercicie VIA (latinsky „cesta“) jsou určena pro mladé muže od 17 let do 40 let, kteří hledají další životní cestu či chtějí prohloubit osobní modlitbu, ale nevědí, jak na to a jsou ochotni na krátký čas zanechat svých každodenních povinností. Týdenní program probíhá především v tichu.

Nechybí mše svatá, rozjímání nad Písmem, každodenní adorace, promluvy či podněty k osobnímu rozjímání, ani čas, který může účastník strávit sám se sebou a Pánem. Účastníci mají po celou dobu možnost využít nabídky duchovního rozhovoru či svátosti smíření.

Týdenní duchovní cvičení provází každý rok jiné téma, které se prolíná duchovním programem. Konkrétní program je představen při zahájení duchovních cvičení.

VIA začíná pondělním a končí pátečním obědem. Ubytování (není nutné si brát spacák), celodenní strava (od pondělního do pátečního oběda) a pitný režim jsou zajištěny.

DUCHOVNÍ CVIČENÍ VIA

Základní informace.

Pro koho je kurz určen? Kurz je určen mladým mužům od 17 do 40 let.
Délka exercicií: pět dnů (od pondělního do pátečního oběda).
Termín: přelom července a srpna.
Místo setkání: Arcibiskupský kněžský seminář, Žerotínovo náměstí 2, Olomouc

Bližší informace a přihlašování

Více informací k duchovním cvičením VIA získáte na e-mailu projektvir@gmail.com nebo na webových stránkách Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci.